Kızlarla Nasıl Sohbet Edilir?

Kızlarla iletişim kurmakta zorlanıyor musunuz? Arkadaşlarınız kız arkadaşlarıyla uzun WhatsApp yazışmaları yaparken siz onları izlemek zorunda mı kalıyorsunuz? Özgüveni yüksek birisi olduğunuz halde kızlarla konuşurken çekingen mi davranıyorsunuz? O zaman yazımız tam olarak size göre! Vermiş olduğumuz tavsiyeler sayesinde siz de bir kızla hem günlük hayatta hem internet ortamında nasıl sohbet edeceğinizi öğrenmiş olacaksınız. O halde başlayalım!

Kızlarla Sohbet Etmek İsteyenlere Tavsiyeler!

Kızlarla iletişim kurmayı gözünüzde büyütmeyin! Doğru adımları attığınız takdirde siz kızların gözünde popüler ve hoş sohbet bir erkek olmayı başarabilirsiniz. Bu noktada, aşağıdaki yöntemleri uygulamaya ne dersiniz?

 • İltifatlardan hoşlanmayan bir kadın yoktur. Bu noktada, siz de bir kadına gülüşünün ne kadar güzel olduğunu, saç modelinin kendisine ne kadar yakıştığını, çok güzel güldüğünü veya profil fotoğrafının çok iyi olduğunu söyleyerek iltifat edebilirsiniz. Ancak, iltifat konusunu çok abartmayın! Samimiyetsiz gözükmemek adına ölçülü iltifatlar edin. Bu sayede, karşınızdaki kadının kendisini özel hissetmesini sağlayacaksınız.
 • İyi bir tavlama dili kullanmanız bazen işe yarayabilir. Ancak, basit ve kaba tavlama numaralarından uzak durmalısınız. Kendinize güvendiğiniz takdirde başarılı olabilirsiniz. Asla utangaç olmayın! Karşınızdaki kadına onu çok beğendiğinizi ve onunla sohbet etmeden yanından ayrılmayacağını söyleyin! Takındığınız olumlu tavır sayesinde amacınıza ulaşabilirsiniz.
 • Kızlarla sohbet ederken vücut dilinize de dikkat etmelisiniz. Açık ve davetkar bir vücut diliyle insanları kendinize hayran bırakabilirsiniz. Karşınızdaki kadınla göz teması kurmalısınız. Gülümsemekten asla çekinmemelisiniz. Bir şeyler anlatırken kızın eline hafifçe dokunmalısınız. Yapmanız gerekenler kadar yapmamanız gereken şeyler de var! Negatif bir vücut dili yüzünden insanları kendinizden soğutabilirsiniz. Kollarınızı bağlamak, somurtmak ve konuşurken başka yerlere bakmak; yapacağınız en büyük hatalar arasında yer alır.
 • Tanımadığınız bir kızla sohbet etmek istiyorsanız yine kendinize güvenerek yola koyulmalısınız. Sohbet etmek istediğiniz kıza yaklaşıp gülümsedikten sonra merhaba demelisiniz. Kendi adınızı söyledikten sonra onun adını sormalısınız. Samimi ve nazik bir selamlama şekli; abartılı tavlama tekniklerine kıyasla daha çok işe yarar.
 • Sohbet konusu açmak için çok düşünmeye gerek yok! Konuşmak istediğiniz kıza gününün nasıl geçtiğini sorabilirsiniz. Ayrıca, nasılsın sorusunu sorarak kendisini nasıl hissettiğini öğrenebilirsiniz. Bu yöntemin bir kızın kendisiyle ilgilenildiğini anlaması noktasında her zaman işe yarayacağını ifade etmeliyiz.
 • Kızlarla sohbet etmeyi gözünüzde büyütmeyin! Günlük konular hakkında konuşmanız bile yeterli olabilir. Örneğin, hava durumu hakkında konuşabilirsiniz. Bunun yanı sıra, yakın çevrenizdeki gelişmelerden bahsederek de sohbet konusu açabilirsiniz. Otobüsün ne zaman geleceğini veya bu duraktan geçip geçmediğini sorabilirsiniz. Bir başka deyişle, kızın da cevap verip fikrini ifade edebileceği türden diyaloglar kurmaya çalışmalısınız. Sohbetodalari25.com
 • Popüler kültür kategorisinde yer alan bir konuyu açarak da sohbet edebilirsiniz. Kadınların bu tür konular hakkında konuşmayı çok sevdiğini söyleyebiliriz. Örneğin, bir kıza Cem Yılmaz’ın son filmini izleyip izlemediğini sorabilirsiniz. Voleybol takip eden bir kıza Vakıfbank – Eczacıbaşı maçının sonucunun nasıl olacağına dair sorular sorabilirsiniz. Murat Boz hayranı bir kıza Murat Boz’un son şarkısını beğenip beğenmediğini sorabilirsiniz. Bu konudaki örnekler çoğaltılabilir. Ancak, her ne olursa olsun, popüler kültüre dair konulardan konuşmak her zaman işe yarar.
 • Kızlarla sohbet etmek adına onlara ortak bir arkadaşınızdan bahsetmeye ne dersiniz? Bu taktik kesinlikle işe yarar. Ortak bir arkadaşınızın olması; onun size güvenmesi noktasında önemli bir referans olacaktır. Bir başka deyişle, kız ile olan sohbetinizi en kısa sürede ilerletebilirsiniz. Kızlarla Nasıl Sohbet edilir makalemizin diğer konularını lütfen okumaya devam ediniz.

 Astroloji Konusu İle İlgili Sohbetler Açın

 

Kızlarla sohbet etmek adına size daha özel tavsiyeler vermeliyiz. Kadınların astrolojiye ne kadar meraklı olduğunu bilmeyen yok! Bu noktada, siz de bir kızla sohbet konusu açmak adına astrolojiden faydalanabilirsiniz. Astroloji; insanların yanı sıra ülkelere ve şirketlere yönelik analiz yapmanızı sağlıyor. Bu noktada, uzmanlar, astrolojinin günlük hayata etkisinin olduğunu düşünüyorlar. İnsanların karakterlerinin doğumla belirlendiği hesap edildiğinde her insanın karakteri ve huyları doğuştan geliyor. İşte bu tür saptamalar astrolojinin zannedildiğinden daha önemli olduğunu ortaya koyuyor. Siz de bir kızla sohbet etmek adına astrolojiden faydalanabilirsiniz.

Bir kıza burcunu hatta yükselenini sorduğunuz takdirde onu gerçekten etkilemiş olursunuz. “İkizler burcu erkeği çok geçimsiz” veya “Akrep kadınlarının farkındalığı yüksek” gibi cümleler kurarsanız karşınızdaki kızın sizin astroloji bilginize hayran olmasını sağlarsınız. Bir başka deyişle, astroloji hakkında sohbet etmek her zaman işe yarar.

Müzik Konusu İle İlgili Sohbetler Açın

Sohbet etmek isteyenler için en uygun konulardan birisi de hiç şüphesiz müzik! Müzik dinlemeyi çok seviyorsanız günün birinde bu özelliğinizin işe yarayacağını bilmelisiniz. Kızlar; müzik kültürü yüksek erkekleri çok severler. Bu noktada, siz de müzik tercihinizi karşınızdaki kızla paylaşabilirsiniz. Hem geçmişin hem de günümüzün sanatçıları ve albümleri hakkında konuşmak kadar iyi bir sohbet konusu yoktur. Örneğin, ergenliğinizi 2000’li yıllarda geçirmiş biriyseniz dönemin popüler grubu t.A.T.u. hakkında konuşabilirsiniz. Bunun yanı sıra, o yıllarda doğmayanların bile hayran olduğu 90’lar Türkçe pop hakkında uzun sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

Müzik hakkında sohbet etmenin sınırları yok! Herhangi bir müzik aleti çalabiliyorsanız çok şanslısınız! Çünkü, kızların bu tür erkeklere karşı ayrı bir hayranlık duyduğunu herkes bilir. Bilhassa müzik grubunda sahne alıyorsanız kızlarla müzik hakkında sohbet etme noktasında oldukça şanslısınız.

Seyahat Konusu İle İlgili Sohbetler Açın

Seyahat etmeyi herkes sever. Hem Türkiye’nin hem de dünyanın farklı yerlerini görmek herkesin hayalidir. Seyahat etme konusunda başarılı bir erkekseniz bu durumu lehinize kullanabilirsiniz. Kızlarla gezip gördüğünüz yerler hakkında sohbet edebilirsiniz. Paris, New York, Londra, Tokyo ve daha birçok şehri gezip gördüyseniz insanlar sizinle sohbet etme konusunda oldukça istekli olacaktır. Bir kızla sohbet etmek istediğinizde ona gezip gördüğünüz yerlere kendisinin de gidip gitmediğini sorabilirsiniz. Örneğin, her ikiniz de hayatınızın belirli bir döneminde Paris’e gittiyseniz Paris anılarınızdan bahsedebilirsiniz. Bu örneği Türkiye’deki herhangi bir şehir için de verebiliriz. Yaz aylarında Bodrum’a gitmeyi seviyorsanız bunu bir sohbet konusu haline getirebilirsiniz. Bodrum’da mutlaka görülmesi gereken yerler, restoranlar, plajlar derken karşınızdaki kızla sohbet ederken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Hobiler / Fobiler İle İlgili Sohbetler Açın

Her insanın mutlaka bir hobisi vardır. Kızların bu konuda erkeklere kıyasla daha başarılı olduğunu söylemeliyiz. Siz de bir kızla sohbet etmek istiyorsanız ona hobilerini sorabilirsiniz. Ortak bir hobiniz olduğunu keşfettiğiniz anda ise derin bir sohbete başlayabilirsiniz. Çoğu kız futboldan hoşlanmaz. Ancak, kadın voleybol maçlarını takip eden kızların sayısı bir hayli fazladır. Siz de Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı’nın maçlarını takip ediyorsanız ortak hobiniz hakkında güzel sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, fotoğrafçılık, resim, heykel, doğa yürüyüşü, dans, yoga derken çok sayıda hobinin olduğunu söylemeliyiz. Bir başka deyişle, sohbet etmek istediğiniz kızla ortak bir hobinizin olmasına dikkat etmelisiniz.

Hobiler kadar fobilerden de bahsetmeliyiz. Her insanın korktuğu bir şeyler mutlaka vardır. Karanlıktan, yalnız kalmaktan, böceklerden ve daha birçok şeyden korkan insanlar bulunuyor. Bu noktada, sohbet etmek istediğiniz kızla fobileriniz ve onlar yüzünden yaşadığınız kötü deneyimleriniz hakkında eğlence dolu bir sohbet gerçekleştirebilirsiniz.

Genel Kültür İle İlgili Sohbetler Açın

Genel kültür seviyesi yüksek bir erkekseniz çok şanslısınız! Bu sayede, sohbet etmek istediğiniz kızı etkileyebilirsiniz. Okuduğunuz kitaplar, gazeteler, dergiler, makaleler; günün birinde sohbet konusuna dönüşebilir. Bunun yanı sıra, iyi bir dinleyici iseniz zamanında öğrendiğiniz bilgileri başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Yapmış olduğunuz sporlar, teknoloji bilginiz, öncelikleriniz ve farkındalıklarınız; genel kültür seviyeniz adına önem taşır. Bu sayede, kızlarla genel kültür üzerine dolu dolu sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

 

Okul İle İlgili Sohbetler Açın

Hiç şüphesiz gençlerin en çok tercih ettiği sohbet konularının başında okul geliyor! Lise veya üniversite öğrencisi iseniz okul sayesinde kızlarla sohbet edeceğiniz konu aramanıza gerek kalmaz. Bitmek bilmeyen sınavlar, ödevler, projeler, okulu bitirme süreci, staj ve iş bulma durumu, gireceğiniz sınavlar derken konuşabileceğiniz o kadar çok konu var ki… Bu noktada, karşınızdaki kızı çok sıkmadan onunla okul hakkında sohbet etmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Hocalardan, derslerden, eğitim sisteminden şikayet etmek her zaman işe yarar!

IQ İlgili Sohbetler Açın

IQ skorunuz yüksek ise hayat size güzel! Çünkü, okuduğunuzu anlama, uygulama ve pratiğe dökme konusunda diğer insanlara kıyasla daha iyi olduğunuzu kabul etmelisiniz. Kızların da yüksek IQ sahibi erkeklere karşı ayrı bir ilgisinin olduğunu söylemeliyiz. Bir başka deyişle, pratik zekanızla ve olaylara olan bakış açınızla kızları etkileyebilirsiniz. Bu noktada, kızlarla yüksek IQ sahibi olmanın önemi hakkında sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, sohbet sırasında kendinizi üstün görmeniz olumsuz bir durum olacaktır. Sohbet sırasında alçakgönüllü olmaya ve esprili bir dil kullanmaya gayret etmelisiniz.

Sanal  Sohbetler’e bakış açısı ile iligili konular bulun açın

Sanal sohbet; 90’lı yıllardan bu yana hayatımızda bulunuyor. 2000’li yıllarda MSN popüler iken günümüzde sanal sohbet siteleri başta olmak üzere sohbet edebileceğiniz çok sayıda seçenek var. Bu noktada, kızların sanal sohbete karşı erkeklere kıyasla daha önyargılı olduğunu söylemeliyiz. Çünkü, sohbet sitelerinde art niyetli insanlarla karşılaşma ihtimalleri fazladır. Kendisinden telefon numarası almak isteyen ve konuşmak istemediği halde onu konuşmaya zorlayan erkekler yüzünden sanal sohbet etmek istemeyen kızların sayısının bir hayli fazla olduğunu söylemeliyiz. Bu noktada, siz de karşınızdaki kıza sanal sohbet hakkındaki düşüncelerini sorabilirsiniz. Yaşamış olduğu kötü deneyimlerden dolayı kendisini suçlamaması gerektiğini söyleyebilirsiniz. Güvenlik önlemlerinin yüksek ve kullanıcı deneyiminin iyi olduğu sohbet sitelerinde sohbet etmesi yönünde tavsiyeler verebilirsiniz.

Gelecek kaygısı ile toplumsal sorunlar hakkında sohbetler Açın

Gelecek kaygısı; her insanın derin düşüncelere dalmasına sebep olan bir mevzu! Ülkemizde gelecek kaygısından muzdarip olmayan insan yok denecek kadar az! Özellikle gençlerin eğitimlerinin ardından ne yapacaklarını bilemediği bir ortamda gelecek kaygısı hakkında sohbet etmeniz doğru bir tercih olur. Öğrenci iseniz okulunuzu bitirdiğiniz zaman yapacaklarınız hakkında konuşabilirsiniz. Hali hazırda bir işte çalışıyorsanız kariyer planlarınızdan bahsedebilirsiniz. Geleceğe dair hedeflerinizi karşınızdaki kızla konuşabilirsiniz. Ancak, bu tür konularda karamsar bir dil kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü, insanların hem günlük hayatta hem de internet ortamında daha pozitif şeyler üzerine sohbet etmek istediği aşikardır. Yapıcı bir üslupla sohbet ettiğiniz takdirde bu konudan daha çok verim alırsınız.

Categories:

Tags:

No responses yet

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir