Bedava Sohbet Odaları
Bedava Sohbet odalarında Arkadaş bul
Türkiyenin tüm illerinden sohbet severlerin chat yapmak için seçtiği adrestesiniz! Sende katıl
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Sohbet etme becerisi nasıl geliştirilir

Sohbet etme becerisi nasıl geliştirilir

Sohbet etme becerisi nasıl geliştirilir

Sohbet etmek hayatımızın değişmez bir parçasıdır. İster sanal olsun ister reel olsun mutlaka sohbet etme ihtiyacı duyuyoruz. Sohbet etmek için illa bir konuya ihtiyaç yok her konudan insanlar birbirleri ile sohbet edebilir bugün bizlerde sizlere nasıl sohbet becerinizi geliştirebilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz Umuyoruz beğenirsiniz sizlerde aşağıdaki yorum formundan bizlere aklınıza takılan veya dile getirmek istediğiniz konuları belirterek katkıda bulunabilirsiniz.

Bol Bol Kitap Okuyun

Biz diğer makalelerden biraz daha farklı konuya bakış açısı katmaya karar verdik. Okumak her kesimden her yaştan insanın mutlaka en önemli silahıdır. Sürekli kitap okuyanlar olaylara daha farklı bakış açısı kazanmış sayılır. Kitap okumanın o kadar önemi büyük ki Zekanızı geliştirir, En önemlisi ise Kelime haznenizi oldukça yüksek tutar ve Bilginizi sürekli çoğaltır hafızanızı güçlendirir ve ezberiniz kolay olur ve yine en önemlilerden biriside Konsantrasyonunuzu artırır. Bu özelliklerin zaten sizde üst düzeyde bulunması demek sizin kendinizi daha güzel bir şekilde ifade edeceğiniz ve Sohbet etme becerinizin de yüksek olacağı manasına gelmektedir. Zira kitap okumanın güzel konuşmaya güzel davranmaya ve olaylara güzel bakış açısı kazandırdığına dair bilimselde faydası olduğu ispatlanmıştır.

Sohbet etmekten çekinmeyin

Hiç daha önce tanımadığınız birisi ile sohbet etmek zorunda kalırsanız kendinizi bu konuda eksik hissetmeyin, konunun ana temasını iyice analiz ettikten sonra sizde fikir yürütmeye başlayın bu fikirleriniz elinizden geldikçe doğaçlama olmasına dikkat ediniz. Sohbet etmeye başladığınızda negatif düşüncelerinizden kurtulun ve olaylara daha farklı bakış açısı ile sohbet etmeyi deneyin.

Her telden konulara temas edin

Her konuya dahil olabilirsiniz günlük yaşantımızdaki konulardan tutunda Yemek, Alışveriş, Sağlık, Spor, Havadan Sudan Bahsedin gibi tüm konulardaki fikir ve birikimlerinizi karşınızdakine anlatın. Onunda konuşmasını dinleyin ve birebir sohbet ederken onun konuşmalarınada yine doğaçlama yorumlarda bulunun yani kısacası esnek konulardan bahsedin.

Zaman Yönetimini iyi kullanın

Kendinizi tanıtırken 10 saniyeden az kendinizi tanıtmayın kendinizi tanıtırken var ise ünvanınızıda belirtin. Olabildiğince insanların sizlere söylediklerini onlara geri söylemeyin. Örnek Karşınızdaki insan size kendini tanıtırken Ben ” İnşaat Mühendisiyim” dediğinde siz ona cevap olarak hmm İnşaat mühendisimiziniz demeyin!! yani kısacası soru ile soruya cevap vermeyin. Kısır sohbetlerden uzak durun.

Joker Konu ne ne ile günü kurtarabiliriz ?

Joker konunuz yemek konusu olsun fakat bu konuda da aşırı iddalı olmayın örnek verelim, Filanca yerin Döner’i çok güzel diyebilirsiniz fakat önceden karşınızdaki o lezzet’i tatmışsa hoşuna gitmemişse bu sohbetinizin bitmesine veya sohbetinizin kısır bir hal almasına sebep olabilir gurme olduğunuzu iddaa etmeyin.

Alfa tip olmaktan kaçının

Özellikle erkeklerde bu durum daha fazladır. Sohbet’in merkezi ben olayım En güçlü benim, En kötüler benim başıma geldi En büyük rekorlar en uzun topu uzağa atma, hatta en uzun geğirme gibi saçma muhabbetlerden kaçının. En alfa siz olmanız gerekmiyor eğer alfa iseniz Efendi olun kibar olun

Göz temasından kaçınmayın

Kimle konuşuyorsanız ona dönüp bakın ve o kişinin konuşmasınada izin verin. Sonuç olarak Sohbet şu şekilde devam etmeli ”Konuşacağız” ve ”Dinleyeceğiz” şeklinde olsun Fakat dinlemede en hassas nokta kesinlikle sahte dinleyici olduğunuzu hissetirmeyin çünkü karşı taraf bir şekilde sahte dinleyici olduğunuzu anlarsa sorun teşkil edebilir. ” Evet ” Hı hı ” ” Tamam ” bu ifadeler bir süre sonra kendisini belirliyor Sahte dinlemede aptal yerine koyuyoruz o kendi fikirlerini bitirsin ben kendi fikirlerimi beyan edeyim havası oluşmasına izin vermeyin.

Nasıl bir hava ile sohbet etmeliyiz

Öncelikle pozitif olmamız gerekiyor girdiğimiz ortama o auroayı vermemiz gerekiyor. Çünkü insanlar olumsuz konuşan birisi ilede görüşmek istemeyecektir. Pozitifliğinde abartısından kaçının. Ortayı bulmayı ve sohbetin enerjisini düşürmemeyi baz alın.

Kesinlikle argo konuşmayın

Bazı insanlar argo konuşmanın veya küfürlü konuşmanın kendilerine statü getireceğine inanmatadırlar bu kesinlikle yanlış bir tanıdır. Çünkü sohbet ettiğiniz kişi sizinle bir daha sohbet etmek istemeyebilir en önemliside bir ortamda o kişi çok küfür ediyor gibi etiketlemelerde bile bulunabilir. Kısa sürelide dikkat çekmek isteseniz bile bu sizlere uzun vadede sorun teşkil eder.

Cebinizde mutlaka bir hikayeniz olsun

Kendinize ait mutlaka hikayeleriniz olsun fakat bu hikayeler basit ve sıradan şeyler olmasın, gidipte tavuk suyu çorbası hikayesinide anlatmayınAcıklı olmasın hikayenin sonu öylemi öylemi diye bitmesin insanlar sizi yarım saat dinler ama ne kadar boş olduğunu dinlemek için dinler ve giderler. Burada altı çizilmesi gereken noktayı tekrar vurgulayalım hikayeleriniz gündemden kısa cezb edici şeyler olsun ve kesinlike fıkra olmasın . Mesela Erkek erkeğe iseniz BMW ile Mercedesin rekabeti veya bir kadın var ise markalar üzerine konuşun örneğin adidas markasının nereden doğduğunu anlatın. İlginç bilgiler verin ki insanlar sizden faydalansın İnsanlar sizin için evet ben onunla sohbet etmeyi seviyorum ilginç bilgiler katıyor bana izlenimi çok önemli Özellikle Üniversite ortamlarında bunlar inanılmaz işe yarar ve inanılmaz popüler olabilirsiniz.

Bir erkek ne konuştuğunda itici olur

Aslında herkesin doğru veya ilgi çekici olduğunu düşündüğü Cinsellik yani Sex konusu konuştuğunda ilgi çekici olduğunu düşüncesi kesinlikle yanlıştır. Sizi en itici olarak sınıflandıracak konu Sex konusu konuşmaktır. Diğer bir itici konu ise Spor eğer karşı tarafın ilgisi yok ise bu konuda yine sizi itici bulabilir ve yine bunun yanı sıra Para  inanılmaz iticidir. Ben şu kadar maaş alıyorumŞu işin maaşı şu kadar mış gibi karşınızdakinin kafasında direk şu soru işareti oluşabilir acaba bu kiş cimrimi ? Veya çok mu parayı seviyor hele de ilişkilerde yarın hayatımızda bu sorun olur mu

Altın Kural Kimsenin arkasından konuşmayın

Gerek insani gerek ise vicdani konu olarak bile kimsenin kabul etmeyeceği gıybetten uzak durun. Masadaki herkesi sırası ile gömen bir tip olmayın. İnsanlara lakap takmayın İnsanların değiştiremeyeceği özellikleri üzerine konuşmayın.

Sohbet ederken bahsetmeyeceğimiz konular

İşte en alıcı noktalardan birisine geldik. Özellikle kendi sağlık problemleriniz, Evlilikten siyasetten fıkra ASLA, Çünkü fıkrasına gülünmeyen bir adam var 🙂 Özellikle birisi ile yeni tanışıyorsunuz yine fıkra konusuna girmeyin, Siyasi görüşünü hemen sormayın, dini görüşünü de hemen sormayın. Neyden hoşlanıp hoşlanmadığını bilmediğiniz için dezavantaj olabilir Cinsellikten bahsetmeyin ki sizi farklı yorumlamasın Başınıza gelen olaylardan çok bahsetmeyin. ” Bende de olmuştu ” Bizim amca oğlunda ” olmuştu çünkü bu muhabbetlerin asla bir sonu olmaz bu muhabbet haliyle sıkar

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyolu Sohbet
Bir yandan sohbet ederken bir yandan da canlı sohbet eşliğinde sohbet edebilirsiniz. Günlük DJ’lerin en hit parçaları sohbet severlerle paylaşarak sohbet’i daha eğlenceli hale getirmektedirler. Sizlerde sohbet ederken radyo dinleyebilir, arkadaşlarınıza sevdiğiniz müzikleri armağana ederek chat odalarında eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
Rastgele Sohbet
Mobil Yazışmalı Sohbet odalarımız sayesinde edineceğiniz yeni arkadaşlıklar sayesinde hayatınıza renk katıp yeni insanları tanıma fırsatından sizlerde yararlanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey Ücretsiz Chat sitemize katılıp Doyasıya Bol Sohbet etmenizdir. Tüm türkiyeden ziyaretçisi olan sohbet sitemiz’in tüm yaş gruplarına ve tüm illere göre sohbet kanalları bulunmaktadır
Ücretsiz Sohbet Odaları
Her yaştan ve görüşten insanın şeffaf bir sohbet ortamı içerisinde kendisini ifade edebilmesini sağlamaktır. Ayrıca Engelli Sohbet Siteleri ve sohbet oyun sohbet siteleri gibi aramalarda da Bizi tercih eden kullanıcıların kaliteli, samimi, saygılı, özgür ve mutlu olarak sitemizden ayrılmaları için onlara gerekli olan tüm imkanları sunmaktır. Gurbet Sohbet Odaları Saygın, lider ve kategorisinde en iyi olmayı hedefleyen bir anlayışla hareket etmek; birincil amaçlarımız arasında yer alır. Teknolojinin gerekleri doğrultusunda kendimizi yenilemek bizim için ilk sırada gelir.